Studený podzim...Lásky a čokolády čas

29.09.2022

Podzim je v plném proudu a s ním i jeho nálada, kdy se Vám nechce ven, spíše právě naopak… Zatopit si v krbu, roztáhnout gauč, postit si oblíbený film a pořádně se “zachumlat” do hřejivých dek. Přesně takovou náladu známe, a proto se chceme podělit o to, co si v takové situaci dopřát.

Koukáte se z okna na přírodu, která se připravuje k zimnímu spánku. Venku je slyšet ten typický podzimní déšť, kdy velké kapky buší do střechy a pleskají do již plných kaluží. Dotek Vašich rukou vytvoří zamlžený obtisk na promrzlém skle okna, po kterém stéká jedna studená kapka za druhou.

Podzim je v plném proudu a s ním i jeho nálada, kdy se Vám nechce ven, spíše právě naopak… Zatopit si v krbu, roztáhnout gauč, postit si oblíbený film a pořádně se “zachumlat” do hřejivých dek. Přesně takovou náladu známe, a proto se chceme podělit o to, co si v takové situaci dopřát.

Vy, Vaše láska a čokoláda Carla. Dokonalá kombinace pro chladný podzimní den
Recept na to, jak si ohřát i to nejstudenější podzimní odpoledne. 
Budete potřebovat:
• 1x partnera
• 1x deku
• 1x rozpálený krb (doporučeno)
• 1 - 2 balení čokolády Carla
• přiměřeně podzimní nálady

• a ještě pár dalších detailů...

Představte, že otevíráte dveře Vašeho domu a ze sychravého počasí vkročit do vyhřátého domova. Zavřete za sebou dveře a nadechnete se té krásné vůně, která se line z vyhřátého obývacího pokoje, kde na Vás již na talířku čeká čokoládový dortík. Plní nadšení ze sebe rychle shodíte kabát a boty a už objímáte Vaši lásku v náručí. 

Jak takové překvapení naplánovat a připravit? Tady je pár rad:
1) Dortík do každé nálady

Rozpalte troubu a připravte se na perfektní vůni, která vyléčí i tu nejstudenější náladu. Doporučujeme připravit Dortík z rumu a rozinek. Zahřejte se u trouby a připravte tento dezert i třeba jako romantické překvapení.

Dortík svojí aromatickou a sladkou chutí dokreslí tu krásu teplého domu. Každé sousto jako by se Vám rozplynulo na jazyku a dopřálo Vám další nádech lahody.

2) Plamínek zahřeje na těle i na duši
Jen pár svíček pomůže vytvořit tu ideální, útulnou a tajemnou atmosféru. Připravte si deku, do které se můžete zabalit a samozřejmě si zatopte v krbu, pokud tu možnost máte.

Není mnoho věcí, které dokáží tak krásně uchopit romantickou náladu jako praskající polínka a plápolájící oheň či svíčky, které Vám tajemně osvítí pokoj.

Můžete k tomu pustit oblíbenou hudbu nebo jen zůstat v šeru spolu ‚‚zachumlaní‘‘ pod dekou a povídat si. Pokud jste naopak filmoví, můžete naladit nějaký ten film a společně si ho užít. Za nás můžeme doporučit ‚‚Karlík a továrna na čokoládu‘‘, jsme prostě milovníci čokolády :-).

3) Ohřejte čokoládu a rrázem se ozplynou všechny podzimní strasti
Samozřejmě by nebylo večerního dýchánku bez Horké čokolády s příchutí Chai Latté, kterým si velmi rychle můžete osladit Vaši náladu, ale také večer.

Doporučujeme podávat s talířkem lásky a možností hřejivého objetí. Ideálně vypít pod dekou nebo vedle rozehřátého krbu. Stačí pár minutek a zapomenete na problémy a na zimu fičící za okny.

V tu chvíli už jen nerušeně vychutnávejte horký elixír lásky, který Vás zaručeně dostane do té správné dobré nálady.

Mohli bychom dál psát o způsobech, jak si osladit večer, ale z toho psaní jsme dostali chuť na hrnek horké čokolády, takže my si běžíme pro čokošku, hrníček a deku.