01. 12. 2021

Kolekce Josefa Lady

Již několik let je součástí naší nabídky série výrobků se známými motivy českého národního umělce Josefa Lady. V letošním roce jsme dokonce kolekci rozšířili o novinky v podobě tabulkových čokolád a našich neapolitánek, ze kterých na Vás okamžitě dýchne pravá česká vánoční atmosféra.

Zvolili jsme propojení s jedním z nejvýznamnějších českých malířů. Svojí tvorbou, ať grafickou nebo literární, se hluboce zapsal do českých dějin. Děti vyrůstaly na jeho říkadlech a pohádkách a my dospělí jsme se dokázali na dlouho zakoukat do jeho skvělých kreseb, které popisují klid a pohodu na vesnicích.

Dodnes se nám s Vánoci pojí ikonické obrazy rodné vesnice Hrusice. Jeho tvorbou se tak proslavil, že i slavný Pablo Picasso o něm řekl, „je to ten největší koho (v Česku) máme“.

My jsme se rozhodli využít jeho tvorby a připomenout nám všem tu pohodu, lásku, klid a mír, který se krásně line z jeho maleb. Už jako malí jsme četli jeho kocoura Mikeše nebo pohádku O chytré kmotře lišce. 

Proto zavzpomínejme na staré časy, sejděme se opět s rodinou, rozdělejme si čokoládu a užijme si vánoční svátky. A kdo ví, třeba letos bude taková zima jako je v kresbách Josefa Lady. 

K tomu jsme si pro vás připravili kolekci vašich nejoblíbenějších čokolád, tentokrát v novém kabátu tohoto umělce. Obdarujte touto kolekcí vaše blízké, ozdobte si stromeček neapolitánkami s těmi nejznámějšími malbami tohoto umělce nebo si jen s rodinou pochutnejte na čokoládě Carla.

Přejeme vám všem co nejsladší prožití adventu a vánočních svátků.

Další novinky

Věděli jste, že ... -  Carla

Věděli jste, že ...

Čokoláda má blahodárný vliv na lidský organismus nejen pro svůj lahodný chuťový profil, ale i pro své uklidňující účinky. Napříkla...

S čokoládou oslavíte Velikonoce kdekoliv na světě -  Carla

S čokoládou oslavíte Velikonoce kdekoliv na světě

Titulek tohoto článku je možná trochu zavádějící, protože fyzicky se teď cestuje velmi obtížně, takže jsme se rozhodli alespoň ins...