22. 07. 2018

Naše 'zelené zlato'

Je na čase osvěžit si paměť, proto jsme pro Vás sepsali tento krátký článek, ve kterém Vám chceme připomenout jeden z našich produktů, kterým jsou Chmelinky.

Jedná se o pralinky, které jsou plněny chmelem. Je potřeba podotknout, že chmel obsažený ve Chmelinkách není upravován pasterizací a sušením. Po sklizni je chmel ošetřen pouze vysokým tlakem, tzv. paskalizací, tím si chmel zachová vlastnosti čerstvosti a zůstane v něm více účinných látek.

Ale čím že je chmel tolik zdravý? Ve výzkumu bylo zjištěno, že chmel má léčivé účinky na žaludek. Látky obsažené ve chmelu totiž zabraňují množení původců vředové choroby a zánětů žaludku, kterými jsou nejčastěji bakterie Helicobacter pylori. Vymýcení této bakterie je nesmírně důležité, následky její přítomnosti mohou být pro člověka velice nebezpečné.

Kromě protizánětlivého účinku může chmel řešit i poruchy spánku, podporovat chuť k jídlu a celkově čistit organismus.

I z toho důvodu vznikly ve spolupráci s VUPP naše Chmelinky, pralinky z naší hořké čokolády s chmelovou náplní z tradičního českého chmele! 

Zdroj:
http://chmelinky.cz

Další novinky

Věděli jste, že ... -  Carla

Věděli jste, že ...

Čokoláda má blahodárný vliv na lidský organismus nejen pro svůj lahodný chuťový profil, ale i pro své uklidňující účinky. Napříkla...

S čokoládou oslavíte Velikonoce kdekoliv na světě -  Carla

S čokoládou oslavíte Velikonoce kdekoliv na světě

Titulek tohoto článku je možná trochu zavádějící, protože fyzicky se teď cestuje velmi obtížně, takže jsme se rozhodli alespoň ins...