21. 11. 2022

Šťastné a čokoládové

Naše lahodné čokoládové výrobky najdete ukryté pod těmito úchvatnými kresbami s duchem vánoční pohody.

Díky produktům z kolekce Josefa Lady si můžete do svého domu přinést pravou nostalgii českých Vánoc. Ilustrace tohoto národního umělce Vás přenesou do romantického prostředí plného klidu a zimních radovánek.
 
Jeho jedinečný styl pozná každý. Pestrobarevné kresby plné vánoční atmosféry na českých vesnicích z doby dávno minulé. Domy, louky a lesy zasypané čerstvým sněhem. Děti sáňkují, kloužou se po ledě a staví sněhuláka. Všichni jsou společně venku a užívají si krásu zimní přírody.


Proto naše lahodné čokoládové výrobky najdete ukryté pod těmito úchvatnými kresbami s duchem vánoční pohody. Adventní kalendář ocení všechny děti a jistě i mnoho dospělých. Pokud budete poctivě každý den otevírat jedno okénko, vždy tam najdete čokoládové překvapení. Pro toho, kdo nedokáže vydržet dlouhé čekání mezi otevřením jednotlivých okének, doporučujeme jako rezervu tabulkovou čokoládu nebo neapolitánky.

Okénko do historie


Před 100 lety vypadaly Vánoce pochopitelně úplně jinak. To, jak je ztvárnil Josef Lada, ale také není přímé vyobrazení tehdejší doby. Kresby, které v nás dnes vyvolávají pocity pohody a nostalgie, byli tehdy mnohými považovány za naivní kresbičky a příliš moderní.

V očích Josefa Lady byly Vánoce vždy kouzelným obdobím.


Stromeček míval jsem sice jen malý a chudě vyzdobený, ale měl jsem vždy z něho větší radost než některé bohaté děti, které měly stromečky až do stropu. Stával na stole, zadělán pevně do starého železného moždíře, aby se nepřevalil.

Když bylo po skrovné štědrovečerní večeři, která se skládala z černé omáčky připravené z perníku, sušených švestek, rozinek, mandlí, ořechů a sirupu z "černého kuby", který jistě každý znáte, jsou to vařené krupky se sušenými houbami, rozsvítil tatínek na stromečku svíčičky.

V tu dobu obyčejně již také začínal obecní slouha vytrubovat po vsi vánoční koledu. Začínal vždy stejně u baráků dole pod pastouškou a jakmile jsme my děti zaslechly první veselé zvuky trumpety, vyběhly jsme ihned ven, abychom toho vytrubování dosyta užily od začátku do konce.Další novinky

Věděli jste, že ... -  Carla

Věděli jste, že ...

Čokoláda má blahodárný vliv na lidský organismus nejen pro svůj lahodný chuťový profil, ale i pro své uklidňující účinky. Napříkla...

S čokoládou oslavíte Velikonoce kdekoliv na světě -  Carla

S čokoládou oslavíte Velikonoce kdekoliv na světě

Titulek tohoto článku je možná trochu zavádějící, protože fyzicky se teď cestuje velmi obtížně, takže jsme se rozhodli alespoň ins...