30. 09. 2018

Zázrak jménem konopné semínko

Že by něco konopného mohlo být opravdu zdravé? Ano, tato semínka jsou toho důkazem, je až neuvěřitelné, že něco tak malého v sobě může mít tolik zdravých látek.

Mylně je vše „konopné“ spojováno s nelegální drogou. Konopná semínka ovšem neobsahují THC, naopak, obsahují spoustu zdraví prospěšných látek. Patří mezi ně vyvážený poměr nenasycených mastných kyselin, které přispívají ke správné funkci kardiovaskulárního systému a metabolických pochodů v těle. Mimo jiné má vliv na činnost mozku, posiluje imunitu a má mnoho dalších pozitivních účinků na tělo. Konzumací konopných semínek do sebe dostanete i značné množství vitamínů ze skupiny B, dále i vitamín A, C, E. Kromě jmenovaných vitamínů je v těchto semínkách obsaženo poměrně velké množství minerálních látek, jsou jimi hořčík, železo, vápník, zinek, jód a další.

Výživové hodnoty semínek jsou vyvážené, ve 100 gramech je 32 g bílkovin, 9 g sacharidů a 49 g tuků. Navíc obsahují více než 20 aminokyselin, které jsou základní stavební jednotkou pro bílkoviny, které jsou pro tělo nepostradatelné k funkci a růstu svalů a činnosti srdce. Denní doporučená dávka je kolem 40 gramů.

Díky své málo výrazné chuti je můžete používat i do nejrůznějších receptů, nebo si je například můžete dát do jogurtu k snídani.

Tato zázračná semínka jsou obsažená v některých našich výrobcích, tak neváhejte a ochutnejte je.

Zdroj:

https://www.rehabilitace.info/vyziva-a-jidlo/konopna-seminka-a-jejich-ucinky-a-vliv-na-zdravi/

https://www.celostnimedicina.cz/konopne-seminko.htm

 

 

Další novinky

Věděli jste, že ... -  Carla

Věděli jste, že ...

Čokoláda má blahodárný vliv na lidský organismus nejen pro svůj lahodný chuťový profil, ale i pro své uklidňující účinky. Napříkla...

S čokoládou oslavíte Velikonoce kdekoliv na světě -  Carla

S čokoládou oslavíte Velikonoce kdekoliv na světě

Titulek tohoto článku je možná trochu zavádějící, protože fyzicky se teď cestuje velmi obtížně, takže jsme se rozhodli alespoň ins...