08. 10. 2015

Země živitelka a soutěž Zlatý klas 2015

Jedním z oceněných se stala Dolcezza Čokoláda na vaření, kterou pro COOP vyrábí naše čokoládovna.

Soutěž Zlatý klas je nedílnou součástí mezinárodní výstavy Země živitelka, která se konala v Českých Budějovicích již po 42. Zlatým klasem se oceňují vystavené výrobky a novinky z oblasti potravinářství, agronomie, zootechniky, mechanizace, služeb pro zemědělství a venkov, lesního i vodního hospodářství.

Řetězec COOP uspěl již v loňském roce, kdy získal hned dva Zlaté klasy 2014. První za bílý smetanový jogurt Ranko a druhý za arašídovou pomazánku Dolcezza. V letošním roce uspěl znovu, a také dvakrát. Prvním oceněným výrobkem z řady vlastních značek COOP, se stala Dolcezza Čokoláda na vaření, kterou pro COOP vyrábí naše čokoládovna.

Odborná porota ocenila výraznou hořko-čokoládovou chuť, velmi dobré senzorické a technologické vlastnosti. Členové hodnotící komise pozitivně kvitovali také vysoký a vyvážený podíl kakaového másla, kakaové hmoty a kakaové sušiny. Druhý Zlatý klas 2015 obdržela Ranko Dobrůtka - zakysaná smetana s brusinkami.

 

Další novinky

Věděli jste, že ... -  Carla

Věděli jste, že ...

Čokoláda má blahodárný vliv na lidský organismus nejen pro svůj lahodný chuťový profil, ale i pro své uklidňující účinky. Napříkla...

S čokoládou oslavíte Velikonoce kdekoliv na světě -  Carla

S čokoládou oslavíte Velikonoce kdekoliv na světě

Titulek tohoto článku je možná trochu zavádějící, protože fyzicky se teď cestuje velmi obtížně, takže jsme se rozhodli alespoň ins...