Extra čokoládový cheesecake

1,5 hodiny

Střední obtížné

suroviny

Korpus

200 g čokoládových sušenek
90 g másla

Krém

500 g tvarohu jemného plnotučného
200 ml smetany ke šlehání
1 balíček BIO vanilkového cukru
320 g 70% Carla čokolády
Carla kakao
ovoce na ozdobu

postup

Sušenky si rozdrtíme v mixéru, pokud nemáme mixér, je možnost je rozdrtit i v pytlíku válečkem. Rozpustíme si máslo, které vlijeme do rozdrcených sušenek a promícháme. Vzniklou směs vmačkáme do připravené formy s pečícím papírem nebo alobalem.
 
Na vodní lázni si mezitím rozpustíme čokoládu. Necháme ji chvíli odstát po rozpuštění a za častého míchání, aby čokoláda netuhla rychle. V míse si rozmícháme tvaroh se smetanou na šlehání a cukrem, poté přidáme i lehce vychladlou rozpuštěnou čokoládu a dobře promícháme. Celou směs dáme na připravený korpus a uhladíme. Necháme ještě chvíli chladnout a poté dáme do lednice ztuhnout, nejlépe přes noc. Po vychladnutí cheesecake dozdobíme, poprášíme ho kakaem a dáme ovoce dle vlastní chuti.
 
TIP: Tento cheesecake byl připravován do formy o průměru 21 cm, pokud bychom měli větší formu, cheesecake bude nižší, nebo přidáme více tvarohu a čokolády do směsi a tím směs na cheesecake nastavíme. Pokud nám cheesecake špatně tuhne a máme pocit, že by nešel krájet, můžeme jej dát na hodinku do mrazáku.

Budete potřebovat