Trdelník s Carla Creamem

1 hodina

Střední

suroviny

Těsto

500 g polohrubé mouky
250 ml mléka
80 g másla
2 vejce (bílky a žloutky zvlášť)
1 kostka droždí
3 lžíce cukru moučka
2 větší špetky soli

Posypka

1 hrnek drcených ořechů dle vlastní chuti
5 lžic cukru
1 lžička mleté skořice
Carla Cream

postup

Nejdříve si připravíme kvásek. Droždí promícháme se lžící vlažného mléka, trochou mouky a špetkou cukru a necháme vzejít. Dále si dáme do mísy mouku, rozpuštěné máslo, moučkový cukr, žloutky a sůl. Přidáme ke vzniklé směsi kvásek a promícháme v polotuhé těsto (lepší využít pomoci kuchyňského robota). A necháme minimálně 30-45 minut kynout. 

 

Poté si těsto zpracujeme a rozválíme na asi půl centimetru tlustý plát a vykrajujeme z něj cca 2 cm široké proužky. Proužky začneme namotávat na kremrolové trubky širšího průměru. Pokud nemáme velké kremrolové trubky, postačí bohatě zavařovací sklenice, nebo váleček obalený alobalem. Jednotlivé proužky namotáme na váleček tak, aby se překrývaly a potřeme rozšlehanými bílky. Váleček dáme do pekáče či formy na chlebíček tak, aby se těsto neopíralo o dno ani boky pekáče a necháme ještě asi 15 minut nakynout. Mezitím si rozpálíme troubu na 180–200 °C s horkovzduchem a dáme péct na 15-20 minut a v polovině pečení si trdelníky pootočíme. 

 

Po dopečení potřeme lehce máslem a posypeme směsí ořechů, cukru a skořice. Po mírném vychladnutí celý vnitřek trdelníku vymažeme Carla krémem. A už si můžeme pochutnat na téhle jednoduché a dobré klasice.

Budete potřebovat