Valentýnské cupcakes

Suroviny

Cupcakes

100 g másla
2 vejce
130 g třtinového cukru
150 g polohrubé mouky
1 lžička jedlé sody
1 lžička prášku do pečiva
3 lžíce Carla kakaa
130 ml kefíru
špetka soli

Krém

200 g Carla 70% hořké čokolády
250 g mascarpone
200 ml smetany ke šlehání
5 lžic cukru

Postup:

Jako první, než se pustíme do pečení, si připravíme základ pro budoucí čokoládový krém. Na vodní lázni si necháme rozpustit čokoládu ve smetaně a mícháme dohladka. Tuto směs po vychladnutí dáme do lednice. 

Nyní můžeme přejít k přípravě samotných dortíků. Předehřejeme si troubu na 180°C. Máslo si utřeme s cukrem do pěny, postupně přidáme vejce, kefír a kakao. Postupně přidáváme mouku smíchanou se solí, práškem do pečiva a sodou. Pečlivě promícháme v hladké těsto. Poté si do připravených papírových košíčků, které máme buď ve speciálním plechu, nebo v silikonových formičkách, dáme trochu těsta a na to posadíme pralinku Cherry a košíček dolijeme těstem. Pečeme cca 20 minut. Po upečení odložíme dortíky stranou a necháme je vychladnout.

A na závěr si doděláme krém. Směs čokolády a smetany začneme šlehat a přidáme k ní mascarpone a cukr dle toho, jak chceme mít krém sladký. Vše společně nějakou chvíli šleháme. Když je krém hotov, můžeme si naplnit zdobící sáček a dle vlastní kreativity si dortíky ozdobit. 

  • 1,5 hodiny - Carla 1,5 hodiny
  • Středně těžké - Carla Středně těžké

Podívejte se na podobné recepty

Domácí koblihy s Carla Creamem - Carla

Domácí koblihy s Carla Creamem

  • 1,5 hodiny
  • Střední
Pletený mazanec s čokoládou a mandlemi - Carla

Pletený mazanec s čokoládou a mandlemi

  • 3 hodiny
  • Střední