04. 05. 2015

Příběh z Kolumbie

Rozšířili jsme naše teoretické znalosti na „Čokoládové univerzitě“ a zasadili jsme vlastní kakaovníky. I přesto, že naše stromy pozorujeme pravidelně z velké dálky, můžeme vidět, jak rostou a jestli půjde vše jak má, budeme moci sklidit první ovoce tři roky po vysazení.

Kolumbie je země s mystickým El Dorado, nádhernou přírodou, fantastickou kávou a ovocem, ale především kakaovými boby. Pouze 6 % světové zásoby kakaových bobů lze označit jako Fino De Aroma. Velké procento těchto kakaových bobů pochází z Kolumbie. Jejich původ zajišťuje skvělou a unikátní chuť čokolády, což je pro naši společnost velice důležité.

Společnost CASA LUKER je lídrem ve zpracování kakaových bobů v Kolumbii, který velmi dobře ví, jak dosáhnout výše zmíněné kvality a unikátní chuti. Název společnosti CASA LUKER a jméno majitele Carly pana LUKEŠE naznačuje, jak jsme si blízcí ve vnímání čokolády té nejvyšší kvality. Strávili jsme velmi zajímavé chvíle v hlavním městě Bogotě, kde jsme mohli navštívit továrnu na zpracování kakaových bobů a výrobu čokolády.

Protože jsme chtěli vidět také pěstování kakaových bobů, naši přátelé nás pozvali na výlet do Manizales, krásného městečka uprostřed opravdového ráje. V této hornaté oblasti plné strmých srázů panuje subtropické klima a nachází se zde velice úrodná půda. Této oblasti dominuje Nelvado del Ruiz, 5321 metrů vysoká sopka. Několik kilometrů odsud jsme navštívili plantáže plné kakaových bobů, kde jsme mohli na vlastní oči vidět vše nezbytné pro perfektní zacházení s kakaovými boby, od pěstování až po sklizeň. Velikost a barva tohoto kakaového bobu je úžasná.

Rozšířili jsme naše teoretické znalosti na „Čokoládové univerzitě“ a zasadili jsme vlastní kakaovníky. I přesto, že naše stromy pozorujeme pravidelně z velké dálky, můžeme vidět, jak rostou a jestli půjde vše jak má, budeme moci sklidit první ovoce tři roky po vysazení. Kolik stromů bude potřeba pro naši produkci Fino De Aroma čokolády? Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom uvedli na trh tuto fantastickou čokoládu pro zákazníky na celém světě.

Další novinky

Věděli jste, že ... -  Carla

Věděli jste, že ...

Čokoláda má blahodárný vliv na lidský organismus nejen pro svůj lahodný chuťový profil, ale i pro své uklidňující účinky. Napříkla...

S čokoládou oslavíte Velikonoce kdekoliv na světě -  Carla

S čokoládou oslavíte Velikonoce kdekoliv na světě

Titulek tohoto článku je možná trochu zavádějící, protože fyzicky se teď cestuje velmi obtížně, takže jsme se rozhodli alespoň ins...