Kakaový dort s tvarohem a banány

Suroviny

Korpus

100 ml mléka
100 ml oleje
150 g polohrubé mouky
100 g třtinového cukru
2 vejce
3 lžíce Carla kakaa
1 Bio vanilkového cukru
1 čokoládový pudinkový prášek
1 prášek do pečiva
špetka soli

Náplň

500 g polotučného tvarohu
100 g másla
80 g Carla hořké čokolády
250 ml mléka
3 banány
3 Bio vanilkové cukry 
1 vanilkový pudinkový prášek

Postup:

Nejdříve si předehřejeme troubu na 180 °C. Nachystáme si dortovou formu ideálně o průměru 26 cm, vymažeme ji a vysypeme hrubou moukou.
 
V míse smícháme „suché“ ingredience, tedy cukr, vanilkový cukr, mouku, prášek do pečiva, kakao, čokoládový pudink a špetku soli. V druhé míse si smícháme zbylé „mokré“ ingredience olej, vejce a mléko. Obě směsi potom spojíme ve hladké těsto nejlépe elektrickým mixérem. Těsto vlijeme do nachystané formy a dáme péct do předehřáté trouby, pečeme cca 30 minut, záleží ale na troubě, před vytažením z trouby vyzkoušíme pomocí špejle, zda se na ni nelepí těsto. Upečený korpus poté necháme chladnout.
 
Dále si uděláme krém. Nejdříve si uvaříme pudink (dle návodu na pudinku), nebo si můžete uvařit domácí vanilkový pudink. Do hotového horkého pudinku zamícháme máslo a vanilkové cukry a necháme chvíli chladnout, často promícháváme. Poté přidáme tvaroh. Necháme vychladnout a do studeného krému vmícháme nasekanou hořkou čokoládu najemno.
 
Když je korpus vychladlý, vydlabeme do něj prohlubeň, dno vysteleme nakrájenými banány a překryjeme krémem. Vydlabaný zbytek těsta rozdrobíme na povrch krému a sladký kakaový dort je hotový.

  • 1,5 hodiny - Carla 1,5 hodiny
  • Sředně obtížné - Carla Sředně obtížné

Podívejte se na podobné recepty

Halloweenské cupcakes - Carla

Halloweenské cupcakes

  • 1,5 hodiny
  • Střední
Strouhaný koláč  - Carla

Strouhaný koláč

  • 50 minut
  • Středně obtížné