Semifreddo s jahodami a čokoládou

Suroviny

Semifreddo

250 ml smetany na šlehání
3 vejce
40 g cukru
1 lžička vanilkového extraktu

Jahodové pyré

200 g čerstvých jahod
1 lžička cukru
50 g Carla 70% hořké čokolády

Postup:

Na přípravě semifredda není nic složitého. Začneme s přípravou jahodového pyré. Jahody očistěte a nakrájejte na menší kousky. Dejte je na pánev společně se lžičkou cukru a jahody nechte povařit cca 3 minuty. Tuto směs pak namixujte v mixéru a nechte vychladnout. 

Nyní se můžeme pustit do přípravy semifredda. Vyšleháme žloutky společně s cukrem a vanilkovým extraktem do hladké pěny. Smetanu na šlehání vyšleháme do polotuha. Bílky vyšleháme do pevné konzistence. Pak postupně smícháme polotuhou smetanu společně se žloutkovou pěnou a nakonec vmícháme velmi něžně i našlehané bílky a máme téměř hotovo.

Pokud nechceme nic riskovat, můžeme zvolit variantu, kdy vejce v receptu tepelně upravíme. Budeme k tomu potřebovat ještě o dva žloutky navíc (tj. 3 celá vejce a dva žloutky). Vyšleháme celá vejce a žloutky společně s cukrem a vanilkovým extraktem nad vodní lázní až celá směs pěkně zhnoustne a zbělá. Ideální teplota takové směsi by měla být mezi 65-60°C. Mícháme ji pak až do vychladnutí. Smetanu na šlehání vyšlehejte do polotuha. Smícháme vychlazený krém z vajec a smetanu a máme opět semifreddo téměř hotové.

Polotekutou směs na semifreddo přendejte do formy vyložené potravinovou folií. Ideální forma je např. srnčí hřbet či jiná podlouhlá. Popřípadě můžeme tvořit také jednotlivé dezerty do menších mističek či kalíšků. Do semifredda pak pomalu přilijeme vychlazené jahodové pyré a trošku ho špachtličkou promícháme, aby se pyré dostalo do více míst a po zmražení vytvořilo pěknou mozaiku. Nasekáme si čokoládu na kousky a posypeme s ním směs popřípadě ho přidáme k jahodovému pyré a také lehce vmícháme.

Takto připravenou směs dáme zamrazit a za pár hodin máme hotovo.

  • 30 minut - Carla 30 minut
  • Snadné - Carla Snadné

Podívejte se na podobné recepty

Kakaový chia pudink - Carla

Kakaový chia pudink

  • 15 minut
  • Snadné
Třešňové smoothie s čokoládou a kakaem - Carla

Třešňové smoothie s čokoládou a kakaem

  • 30 minut
  • Snadné