Domácí donuty s čokoládovou polevou

Suroviny

500 g hladké mouky
100 g másla
250 ml mléka
40 g třtinového nebo normálního cukru
3 žloutky
3 lžičky sušeného droždí
1 balíček BIO vanilkový cukr třtinový
Carla cukrářská poleva tmavá
Carla cukrářská poleva mléčná
Carla cukrářská poleva bílá
Carla čokoláda na vaření

Postup:

Ve větší míse si nejprve smícháme mouku, cukr, droždí a špetku soli. Následně ke směsi přilijeme mléko a přidáme žloutky a vše pořádně promícháme. Nakonec přidáme máslo a vypracujte těsto. Můžeme použít i robota, pokud máme, usnadní nám to práci. Po uhnětení těsta jej dáme do vymaštěné mísy a zakryjme utěrkou a necháme na teplém místě kynout zhruba hodinu a půl, až bude těsto asi dvakrát tak velké.

Do vykynutého těsta bouchneme pěstí. Pak ho hněteme 2 minuty na pomoučeném válu, nebo kuchyňské lince a rozválíme ho na tloušťku 1 cm a necháme 2 minuty odpočívat. Za pomoci skleničky vykrajujeme kolečka a pak vykrojíme středy vykrajovátkem. Vykrojené donuty můžeme buď smažit, nebo zdravější varianta, můžeme je i upéct. Pokud budeme donuty péct, dáme si na plech pečící papír, pak vyskládáme vykrojené donuty a necháme ještě 15 minut kynout. Pečeme je na 180 °C cca 8 minut, až nabydou a zezlátnou. Druhá varianta je, že donuty můžeme smažit v rozpáleném oleji z obou stran dozlatova. Je potřeba mít v pánvi dostatek oleje.

Po vychladnutí si na vodní lázní rozpustíme čokoládu (mléčnou, hořkou, bílou, jakou jen máme rádi) a donuty v ní namáčíme. Můžeme použít i Carla polevu. A donuty jsou hotové.

  • 45 minut - Carla 45 minut
  • Středně obtížné - Carla Středně obtížné

Podívejte se na podobné recepty

Halloweenské cupcakes - Carla

Halloweenské cupcakes

  • 1,5 hodiny
  • Střední
Domácí Oreo sušenky - Carla

Domácí Oreo sušenky

  • 45 minut
  • Střední