Halloweenské cupcakes

Suroviny

100 g másla
2 vejce
130 g třtinového cukru
150 g polohrubé moukyjedlé sody
1 lžička jedlé sody
1 lžička prášku do pečiva
3 lžíce Carla Holandského kakaa
130 ml kafíru
špetka soli

Krém

200 g Carla 70% hořké čokolády
250 g mascarpone
200 ml smetany ke šlehání
5 lžic cukru

Postup:

Jako první, než se pustíme do pečení, si připravíme základ pro budoucí čokoládový krém. Na vodní lázni si necháme rozpustit čokoládu ve smetaně a mícháme dohladka. Tuto směs po vychladnutí dáme do lednice.
Nyní můžeme přejít k přípravě samotných dortíků. Předehřejeme si troubu na 180°C. Máslo si utřeme s cukrem do pěny, postupně přidáme vejce, kefír a kakao. Postupně přidáváme mouku smíchanou se solí, práškem do pečiva a sodou. Pečlivě promícháme v hladké těsto. Poté si do připravených papírových košíčků, které máme buď ve speciálním plechu, nebo v silikonových formičkách, dáme trochu těsta a na to posadíme pralinku Cherry a košíček dolijeme těstem. Pečeme cca 20 minut. Po upečení odložíme dortíky stranou a necháme je vychladnout.
A na závěr si doděláme krém. Směs čokolády a smetany začneme šlehat a přidáme k ní mascarpone a cukr dle toho, jak chceme mít krém sladký. Vše společně nějakou chvíli šleháme. Když je krém hotov, můžeme si naplnit zdobící sáček a dle vlastní kreativity si dortíky ozdobit. Na takto připravené dortíky dáme na vrh krému rozpůlenou Domácí oreo sušenku jako křídla netopíra a očka na ozdobu.

  • 1,5 hodiny - Carla 1,5 hodiny
  • Střední - Carla Střední

Podívejte se na podobné recepty

Domácí Oreo sušenky - Carla

Domácí Oreo sušenky

  • 45 minut
  • Střední
Valentýnské cupcakes - Carla

Valentýnské cupcakes

  • 1,5 hodiny
  • Středně těžké