Perníková chaloupka

Suroviny

stěny a střecha

200 g hladké mouky
100 g másla
100 g moučkového cukru
1 vejce
1/2 lžičky prášku do pečiva
2 lžičky perníkového koření (skořice, hřebíček, badyán, zázvor, fenykl)
2 lžíce Carla kakaa
špetka soli

poleva

1 bílek
200 g moučkového cukru
1 lžíce citronové šťávy

Postup:

Je potřeba si předem nakreslit a propočítat, jak bychom chtěli, aby chaloupka vypadala, nakreslíme si šablony jednotlivých dílů, abychom je měly připravené. Fantazii se meze nekladou, pokud chcete mít dvoupatrovou chaloupku, klidně! Doporučujeme ale spíše menší chaloupky, lépe pak drží při slepování.

Předehřejeme si troubu na 180°C. A připravíme si plech s pečícím papírem. Nejdříve si prosejeme mouku, přidáme do ní špetku soli, prášek do pečiva, perníkové koření a kakao a dáme stranou. V druhé místě si promícháme změklé máslo s moučkovým cukrem a přidáme vejce. Do této směsi postupně přidáváme směs mouky a zapracováváme vše v hladké těsto, které necháme v potravinové fólii minimálně 2 hodiny v chladu odležet. Poté ho vyválíme na tenký plát, ze kterého vykrojíme jednotlivé díly chaloupky z připravených šablon, pokládáme je na pečící papír a dáme péct na cca 15 minut.

Mezitím, co se pečou sušenky, si vyrobíme polevu. Smícháme si všechny ingredience v míse a třeme tak dlouho, dokud nebude poleva hladká a lesklá. Naplníme si ji do zdobících sáčků. Po upečení si jednotlivé díly si ozdobíme a necháme zaschnout. Po zaschnutí slepíme všechny části chaloupky k sobě a necháme ztuhnout. Je možné ještě chaloupku čímkoli vyzdobit a dát do ní světýlka. Chutná a krásná dekorace na Vánoce.

  • 3 hodiny - Carla 3 hodiny
  • Středně obtížné - Carla Středně obtížné

Použité produkty

Podívejte se na podobné recepty

Kakaové pracny - Carla

Kakaové pracny

  • 1 hodina
  • střední
Včelí úlky - Carla

Včelí úlky

  • 1,5 hodiny
  • Snadné