Cake pops

Suroviny

Těsto

100 g másla
2 vejce
130 g třtinového cukru
150 g polohrubé mouky
1 lžička jedlé sody
1 lžička prášku do pečiva
3 lžíce Carla kakaa
130 ml kefíru

Zdobení

3 lžíce kokosu
200 g mascarpone
60 g Carla Cream
240 g Carla 70% hořká čokolády
špejle a sladké zdobení

Postup:

Pro tento recept využijeme těsto z receptu na Valentýnské cupcaky. Postup je stejný, jen těsto nebudeme dávat do jednotlivých košíčků, ale do vymazané dortové formy s pečícím papírem. 

Nejdříve pro zopakování si připravíme těsto a předehřejeme si troubu na 180°C. Máslo si utřeme s cukrem do pěny, postupně přidáme žloutky, kefír a kakao. Postupně přidáváme prosátou mouku smíchanou se solí, práškem do pečiva a sodou. Pečlivě promícháme v hladké těsto, a nakonec vmícháme vyšlehaný sníh z bílků. Pečeme cca 30-40 minut, to zda je upečený zjistíme pomocí dřevěné špejle. Těsto necháme úplně zchladnout. Poté si ho ručně nadrobíme (nebo můžeme rozmixovat), mascarpone si promícháme s Carla krémem a kokosem a přidáme k těstu a pořádně promícháme, výsledkem by mělo být tužší těsto, ze kterého lehce vytvarujeme pevné kuličky. Těsto nesmí být moc měkké, aby drželo na špejlích. Těsto vystačí tak na 20 až 30 kuliček, záleží, jak velké je uděláme. Kuličky dáme minimálně na hodinu do lednice chladit.

Po vychlazení kuliček si připravíme na vodní lázni čokoládu, do které přidáme lžíci másla. Do vychlazených kuliček zapíchneme špejle, jejichž konec si namočíme do rozpuštěné čokolády, ta bude po vychladnutí fungovat jako lepidlo. Z namočených kuliček v čokoládě necháme okapat přebytečnou čokoládu, poté ozdobíme sypáním, a zapíchneme si je do stojanu (například do pěny na aranžování květin) a dáme do lednice na 30 minut,

  • 2,5 hodiny - Carla 2,5 hodiny
  • Středně obtížné - Carla Středně obtížné

Podívejte se na podobné recepty

Halloweenské cupcakes - Carla

Halloweenské cupcakes

  • 1,5 hodiny
  • Střední
Domácí Oreo sušenky - Carla

Domácí Oreo sušenky

  • 45 minut
  • Střední